Adıyaman tütünü adıyaman tütünü

       

Dünyaca ünlü Adıyaman Tütünü  siz değerli müşterilerimize özel fiyatlarla

Hafif içimli Adıyaman TÜTÜNÜ fiyatı nedir?

 

1 kğ Adıyaman Tütünü 80 tl dir.

 

 

Artan sigara fiyatları nediyle sigaraya ayda 100 lerce lira para vermekten bıktınız mı? 1 sigara paketi en yüksek 13 TL olup en düşük fiyat 9 TL dir. Yani farbrika sigara fiyatları ile çok rahat 1 kğ tütün için 50 paket tütün alınabilir bunuda aylık ortalamaya vurduğumuzda 300 TL gib size bir kar bırakır.

 

adıyaman tütün toptancıları nerede bulunur?

artık tütün toptancıları istediği tütünü direk kendilerine gönderiyor ve müşteri memnuniyeti ile tütün toptancılarını mağdur edenlerden kurtarıyoruz...
Sizde bizimle çalışmak bayimiz olmak isterseniz lütfen iletişime geçiniz adıyaman tütün toptancılarının buluştugu tek nokta...

adıyaman tütün fiyatları nedir? 

herkes çok farklı fiyatlar ve faiş tutarlar talep etmektedir. Biz Adıyaman tütünü fiyatlarını hiçbir şekilde kar oranını faiş bir oranda vermemekle beraber müşterilerimizin aldığı fiyata tamamen mutlu olabileceği ve hiçbir tereddüt yaşamadan alabileceği tütünleri gönderiyoruz... adıyaman tütünü fiyatları her ne kadar herzaman artıyor gibi yorumlar yapılsada aslında artan sadece kar oranları Bizler dernek olarak faiş fiyatlarla değil aldığımız fiyatlara göre fiyat veriyoruz ve bu sebebden dolayı bizden tütün alanlar hiçbir müşterimiz başka bir yerden tütün almıyor.

 

adıyaman tütünü

 

Adıyaman Tütünü Toptan Fiyatları?

Toptan tütün fiyatları listede sunulmuştur. 

Sarmalık kahverengi Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta 32-50 TL
Sarmalık açık kahverengi Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta 35-75 TL
Sarmalık sarımtırak Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta 31-82 TL
Sarmalık Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta 34-80 TL
Tezgahlık açık kahverengi Adıyaman Tütünü Fiyatı Orta, sert 30-95 TL
Tezgahlık sarımtırak Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta 32-77 TL
Tezgahlık süper içim Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta, sert 45-85 TL
Tezgahlık kızıl Adıyaman Tütünü Fiyatı Sert 41-85 TL
Süper kızıl Adıyaman Tütünü Fiyatı Tatlı sert 45-85 TL
Dağ Tütünü sarı Adıyaman Tütünü Fiyatı Orta, sert 50-80 TL
Parliament kıvamında Adıyaman Tütünü Fiyatı Orta, sert 40-80 TL
Marlboro kıvamında Adıyaman Tütünü Fiyatı Orta, sert 40-95 TL
Çelikhan Tütünü Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta, sert 40-100 TL
Adıyaman Tütünü Fiyatı Hafif, orta, sert

50-90 TL

kaliteli tütünün ve adıyaman tütünün özellikleri nelerdir

 

Adıyaman tütünü kalitesi nasıl anlaşılır?

 

Adıyaman tütünü kalitesi anlaşılması ise öncelikle altın sarısı tütün içenlere kötü bir haberimiz var tütün hiç bir zaman altın sarısı olmaz bu rengi yakalamak için kükürt gibi farklı kimyasal maddeler kullanmakatdırlar. 
buna bağlı olarak da altın sarısı tütünü içenler zamanlar boğazda yanma hissederler bu içtikleri tütünlerin ilaçlı oldugunu göstermektedir. 

Ayrıca eğer ağızda aclık bir his bırakıyor ise bu da içtiniz tütün kalite olarak düşük bir tütündür. 

 

 

Adıyaman Tütünü nasıl nemlendirilir?

 

Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünü ilk başta nemli bir şekilde elinize geçer fakat havaların ısınması ile tütün içinde barındırdığı nemi kaybeder ve kuruyarak kuru tütün dediğimiz şekilde içimi zorlaşır ve kuru tütün içmek  kurumuş tütün içilir mi adlı makalemizden kurumuş tütün içmenin zararları nelerdir? Diye merak ediyorsanız okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.  Açık tütün değimiz kıyılmış tütün olan Adıyaman tütünü ile ilgili olarak eğer kimyasal ilaç kükürt veya farklı maddeler kullanılmamış ise çok sıcakta nemini kaybeder veya sıcaktan küflenir. Kışın soğuğunda ise nemlenir içimi zorlaşır.

AŞAMA AŞAMA TÜTÜN NASIL NEMLENDİRİLİR...

 1. Aşama tütün nemli mi kurumu Testi

Avucunuzun içine bir avuç kadar tütün alırsınız ve yumruk yapacak şekilde sıkarsınız en az 5 saniye kadar sıkmış halde yumruğunuzu gevşetmeyin. Daha sonra avucunuzu açın eğer tütün kendiniz toparlıyorsa kıvamdadır. Eğer kırılıyor ve tozlanmaya başlıyorsa kurudur. Eğer sıktığınız gibi kalıyor ise çok nemlidir.  

 1. Tütünün nemli mi kuru mu olması önemlidir. Her halde Adıyaman tütünü nemli olması çok kötü bir durumdur. İçimi zevkini ve tadını düşünmeden direk aldığınızda nemli tütünü kurutmanız gerekir. Bu işlem için yapmanız gerekenleri okumak için tıklayınız

 1. Eğer tütünüz kuru ise ve bu tütünü nemlendirmek için nemden bahsettiğimize göre direk tütünü su ile buluşturmamız lazım bunun için yapmanız gereken aşamalardan ilki cam sil fısfıs dediğimiz bir aparat ile tütünün üstüne su sıkmanız ve püskürtmeniz lazım. Tabi ki belli noktaya çok fazla su serpmeyin iyice nemlendirin ve tütünü karıştırarak bu işlemi yapın ve gazetenin üstüne 1 gün boyunca bırakın ve kâğıdın fazla nemi emmesini bekleyin ve 1 gün sonra tütün saklama kabına koyunuz.
 2. Diğer bir işlem ise tütün saklama kabına kabuklu meyvelerden, asma yaprağı, salatalık saklama kabı koyun ve 1 veya 2 gün bekleyin eğer tüm salatalık koyduğunuzda ise biraz dikkat etmeniz lazım çünkü salata içindeki su oranı fazladır ve değdiği yüzeye çok miktarda su bırakır bundan dolayı değdiği alanı değiştirip karıştırmanız lazım olacaktır. Yoksa aynı alanı çok nemlendirdiğinden bozabilir
 3. Bu işlemleri yaptığınızda tütün saklama kabında kapalı olarak tutun ve güneş görmeyecek şekilde saklamanız lazım ve bu şekilde çok en az 6 ay kadar saklayabilirsiniz
 4. Diğer bir husus ise size tavsiyemiz ise aldığınız tütünü azar azar en az 1 kg alarak sipariş vermeniz hem size hem de tütüne zarar vermez bu şekilde mağdur olmazsınız.

 

Kaliteli Adıyaman tütünü

Kaliteli Adıyaman tütünü nasıl anlaşılır?

 

Adıyaman’da yetişen ve aldığınız bir ürünün kaliteli olup olmadığını merak ediyorsanız. Kaliteli Adıyaman Tütünü  olarak nam yapan bu ürünleri hem üretimden hem de satışına son kullanıcıya geçene kadar ilaç veya katkı maddesi kullanılmadan yine kalite standartları doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz. Hem kendimiz hem içenler için hem doğaya toprağa zarar vermemek adına katkı maddesi ürünü getirip ucuza alıp pahalı sat diyenlere inat bizler rengi gerekirse sarı olmasın ama en azından da ilaçlı da olması az olsun öz olsun mantığı ile yolumuza devam edeceğiz. Kaliteli tütünün adresi Adıyaman tütüncüler derneği olarak sizlerle birlikte yolumuza devam edeceğiz.  

 

 

Adıyaman Tütüncü sıralamasında lider Adıyaman Tütüncüler Derneği garantisi ile

 
Adiyaman çelikhan tütünü, Adıyaman tütünü, çelikhan tütünü, Tekel tütünü
 
Bu otantik ve tarihi kadim şehri keşfetmeye başlamadan önce Adıyaman gezilecek yerler listemize göz atın… Adıyaman Çelikhan Tütünü
 Adıyaman'a ve özellikle Çelikhan ilçesine özgü, boğaz yakmayan bir tütün türü. Benzer türlerden ayıran en belirgin özelliğidir.
Çelikhan tütünü 2002 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmiştir.
 

 

 

Anlaşmalı olduğumuz kargo sistemi sayesinde sizlere 2 iş gününde hakiki doğal organik katkısız Adıyaman tütünü gönderiyoruz.

üstelik kapıda ödeme ve ücretsiz kargo imkanı ile bir telefon kadar sizlere yakınız.


Tüm Türkiye’de artık il adı ile özdeşleşmiş olan Adıyaman tütünü neredeyse Adıyaman denilince akla gelen bir ürün olmak üzere..


Adıyaman Tütünü Özellikleri nelerdir?


Genel itibari ile renk olarak sarıya yakın olan Çelikhan Tütünü kadar sarı olmasa da sarıya yakın bir rengi mevcuttur.
İçim olarak

Adıyaman tütünü hafif içimli tütün,

Sert içimli tütün

orta hafif içimli tütün

sert içimli, orta sert olmak üzere farklı içimleri mevcuttur.


Koku olarak eğer katkı maddesi yok ise dışarıdan koku olarak rahatsız etmez fakat fabrika tütünleri kadar da kokusuz değildir.

Satış ve fiyat olarak en uygun olan tütün çeşitimizdir.


Tütün Fiyatları 2021 ve 2021 Toptan Adıyaman Tütünü Fiyatları


Toptan alım fiyatları ise 5 kilogram ve üstü satın alımlarda uygulanmaktadır. Eğer sizler de Tütün dükkanı sahibi iseniz ve kalite ile tanışmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.
Sarmalık tütün fiyatlarından başlayarak 30 TL den başlayarak 80 Tl ye kadar farklı kalitede içimde tütün mevcuttur.

 

 

Adıyaman Çelikhan'ın vazgeçilmez tütünü olan Türkiye'de en çok tercih edilen Çelikhan Hafif Tütünü rengiyle,içimiyle tam bir kalite örneğidir.

İnsan sağlığına zarar verebilecek katkı maddelerini hiçbir şekilde kullanmıyoruz.

 

 

 


Adıyaman tütünü nasıl kurutulur?

Adıyaman tütünü bir gazete üzerien serilip yarım veya bir saat güneş görmeyen yerde serilip nemi alınır ve içime hazır hale getirilir.


adıyaman tütünü nasıl sarılır?

 

buyurun adıyaman tütünü nasıl sarılır adlı videomuzu izleyip görebilirsiniz.

 


Adıyaman tütünü nasıl yetiştirilir?

 

Adıyaman tütünü mart ve nisan aylarında tohumu ufak kanallar içerisinde ufak fide halini alana kadar yetiştirilir günlük sulanır sonrasında mayıs ayında ise tarlada topraga dikilir. agustos eylül ekim aylarında ise hasadı yapılır. ve içime hazır hale getirilir.

 

 


Adıyaman tütünü sarma makinası

hasada hazır hale getirilen çelikhan tütünü tütün sarma makinası ile de doldurulabilir bunun manuel veya elektrikli çalışan makinaları mevcuttur. 

 


adıyaman tütünü ihsan parlak

Adıyaman tütünü al

sizlerde kaliltei ve dogal organik tütün almak için bizi arayabilirsiniz

 

Adıyaman tütünü aroma

aroma denilen captain black veya kokulu aromalar kimsayal aromadır pek tavsiye etmiyoruz fakat içimi farklı tat verdiginden arada isteyen müşterilerimiz de bulunmaktadır. 


Adıyaman tütünü ankara

Başkentimiz olan Ankarada tütün mü bulamıyor veya istediğiniz kalitede tütün yok ise bir telefon kadar yakınız. 

Adıyaman tütünü antalya

Antalyada tütün mü bulamıyor veya istediğiniz kalitede tütün yok ise bir telefon kadar yakınız. 


Adıyaman tütünü adres

Antalyada tütün adres olarak size istedigniz kalitede tütün gönderimi yapıyoruz. fakat sizlerde kaliteli tütün mü bulamıyor veya istediğiniz kalitede tütün yok ise bir telefon kadar yakınız. 


Adıyaman tütün alıcıları ve satıcıları buluşturan adıyaman tütünü internet sitesi 

 

Tütün alıcılarına ister toptan ister perakende tütün satışımız mevcuttur. 


Adıyaman algan tütünü

Algan tütünü almak için yazımızı okuyabilirsiniz


Adıyaman açık tütün fiyatları nelerdir?

 

Açık tütün fiyatları için tıklayınız


Adıyaman tütünü nereden alınır?

Adıyaman tütüncüler derneği garantisi ile 81 ilde Tütünün merkezinden almış gibi en kalitelisi bizde..


Adıyaman tütünü bursa

Yeşil kent Bursa'da tütün mü bulamıyor veya istediğiniz kalitede tütün yok ise bir telefon kadar yakınız. 


Adıyaman tütünü beyaz

beyaz kül olan tütün kalilteli ve katkısızdır.


Adıyaman tütünü bahçelievler

Bahçelievlerde tütün arayan herkesin kapıda ödeme imkanı ile beğenmezseniz paranız iade


Adıyaman tütünü bozulur mu

havasız kalan rutbette kalan güneşte kalan tütün bozulur. normal güneş görmeyen rutubetten uzak bir yerde plastik 5 lt lik veya cam kavanozlarda saklamanız halinde tütün bozulmaz.


Adıyaman tütün birliği

tütün birliği ile ilgili hala yasal düzeneleme devam etmektedir. 


Adıyaman tütün borsası

tütün borsası maalesef her tütünü adıyaman tütünü veya kalitesiz ürünleri alıp adıyaman çelikhan tütünü diye satışı yapan bir çok kişi yüzünden bozulmaktadır. güven azalmaktadır.  


Adıyaman tütün bayisi

sizlerde bayimiz olmak isterseniz bizi arayabilir bilgi alabilirsiniz. 


Adıyaman bulam tütünü

bulam tütünü çelikhan ultra lüx tütün dediğimiz tütün çeşitidir. 


Adıyaman bal tütünü

Bal tütünü dediğiniz araomalı tütün olarak su yerine ballı su ile kesimi yapılan tütündür. 


Adıyaman bulam tütünü fiyatları

1 kg 120 tl 1 kg 150 tl 1 kg 180 tl olmak üzere 3 farklı çeşitii bulunmaktadır.

 


Adıyaman tütünü.com

internet üzerinden sizlere en kaliteli satışı yapan internet sitesi olarak haklı gururu yaşıyoruz. 


Adıyaman tütünü cezası

tütün degil fakat sarıp sigara olarak satmanın cezası vardır. 


Adıyaman tütünü cesitleri

orta hafif ve sert olmak üzere 3 farklı içimde tütün mevcuttur. bunlar arasında genellikle altın sarısı adıyaman tütünü olarak bilinen tütün en çok tercih edilmektedir. 

adıyaman altın sarısı tütün, adıyaman altın sarısı tütünü ve adıyaman altın sarısı tütün fiyatları genellikle normal adıyaman tütünü fiyatlarına göre daha pahalıdır. 

 

altın sarısı adıyaman tütünü


adiyaman celikhan tutunu

adiyaman celikhan tütünü satışında belkide bu kalitede tütün alıp gönderen hiç kimse yoktur.

 

 

Adiyaman tutunu siparis com

adiyaman tütünü sipariş com sitesi olarak sizlere hep en kaliteli tütün göndermi yapıyoruz. 


Adıyaman tütünü ve captain black

Siz değerli tütün tiryakilerine eğer isterseniz tütünü captain black harmanı ile yani çikolatalı tütün yapıp gönderebiliriz. yani bizden alacagınız tütün çeşitdi hangisi olursa olsun istediğiniz tütüne aromalı tütün yapıp gönderim yapıyoruz. 


Adıyaman tütünü satma cezası

4/11/2010 tarihli ve 27749 Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan:  TÜTÜN MAMULLERİNİN ÜRETİM VE TİCARETİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK 

4. maddenin D bendinde geçen

Diğer tütün mamulleri: Puro, sigarillo, nargilelik tütün mamulü, sarmalık kıyılmış tütün, enfiye, çiğneme tütünü ve pipo tütünü gibi sigara dışındaki tütün mamullerini, 

 

ile ilgili kanunda gerekli bilgilendirmeler mevcuttur.  1 temmuz 2021 ile ilgili yasal düzenlemenin başlayacagını ve halı hazırda cezai işlemler arada yapılıyor. 

Adıyaman tütüncüsü

Adıyaman tütünü ekşi

ekşi sözlükte geçen ve yapılan yorumlarda herkesin ilgisini çekmektedir. 

 

 

Adıyaman Tütünü

Tütün bitkisinin yapraklarının kurutulması ve o yıl içerisinde tek ürün vermesi sonucu meydana tütün çıkar. Bu kurutulmuş yaprak Adıyaman tütünü tütün sanayisinin hammaddesidir.

Adıyaman Tütününü Tanıyalım

Sigaraya gelen zamlardan mustaripseniz ve yeni tatlarla ilgili sorununuz yoksa buyurun Adıyaman tütününe. Adıyaman tütünü halk deyimiyle açık tütün, kaliteli tütün standartlarını taşıdığı müddetçe vazgeçemeyeceğiniz bir üründür. Bir bakıma tarladan direkt tüketiciye ulaşması hem tüketicinin az para vermesi hem de çiftçinin direkt olarak para kazanması ve ürünün tazeliğinden ve doğallığından ödün verilmemesi anlamına gelmektedir.

Kaliteli Tütünü Nasıl Anlarız?

 • Kötü kokulu ve küflü olmadığından emin olunuz.
 • Genellikle koyu sarı renkli olacaktır dolayısıyla çok parlamamasına dikkat ediniz. Parlıyorsa eğer bünyesinden kükürt taşıyordur demektir.
 • Sertliğini kontrol ediniz. Çok sert, taşlaşmış olmamalıdır.
 • Fazla tozlu ise almayınız. Bir miktar toz hepsinde olacaktır lakin bu oran fazlaysa o tütün kalitesizdir.
 • Tütünü incelediğinizde kesit olarak geniş damarlar göreceksiniz. Bu damarların fazla olmamasına dikkat ediniz.
 • Adıyaman tütününün kokusu bal gibidir. Fakat duman kokusuyla karıştırmayınız. Burada kastedilen tütünün sarılmadan önceki halidir.
 • Çok nemli ya da çok kuru olmamalıdır. Nemi fazla olan tütünler çabuk bozulurlar. Kurusu ise dağılır, sarılmaz. İdeal nem oranını anlamak için avucunuza bir miktar tütünü alınız ve sıkınız. Ardından bıraktığınızda tütün eski halini alıyorsa ideal nem oranındadır. Kuru tütünü ise test ederek çok acı olmasından ayırt edebilirsiniz.

 

Adıyaman Tütünü

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.